Google+
  • . چکامه iOS

    از طریق اپلیکیشن iOS چکامه نه تنها می‌توانید آثار شجریان‌ها را بشنوید، بلکه می‌توانید آرشیو تک‌آهنگ‌های برگزیده را گوش دهید و خبرها و مطالب روزانه‌ی موسیقی را در چکامه مشاهده کنید.

  • . چکامه | اندروید

    نگارش اندروید چکامه، مجموعه آثار استاد محمدرضا شجریان و همایون شجریان است، با امکان پخش آنلاین و جستجو در متن اشعار؛ که همینک می‌توانید دانلود کنید و از آن لذت ببرید!

  • . قابلیت‌ها و محتوا

    چکامه‌ی نخست، متن بیش از 66 آلبوم را در خود جای داده که بهمراه قابلیت ها و تنظیمات نرم‌افزاری، اولین نرم‌افزار موبایل متن اشعار خوانندگان پارسی‌ست...

معرفی

خاص بودن محتوا و انتخاب اشعار توسط خوانندگان مطرح ایرانی، ما را بر آن داشت تا برای ترویج فرهنگ شعر و ادب و موسیقی پارسی، مجموعه نرم‌افزارهای هوشمند «چکامه» را تولید نماییم.
نرم‌افزار موبایل «چکامه»، متن اشعار خوانندگان مطرح پارسی‌ست که بصورت مجموعه دنباله‌دار در فواصل زمانی گوناگون، تولید خواهد شد.
آغاز تولید این مجموعه نرم‌افزارها، با تقدیر از فعالیت‌های استادِ آواز ایران، استاد محمدرضا شجریان، انجام شد و همینک نگارش نخست نرم‌افزار موبایل «چکامه» تولید و منتشر شده است.
نگارش نخست این نرم‌افزار، به عنوان اولین نرم‌افزار اشعار خوانده شده‌ی خوانندگان ایرانی و همچنین، اولین نرم‌افزار مجموعه اشعار خوانده شده‌ی استادشجریان و همایون شجریان است که شامل متن حدود ۴۰۰ شعر بوده و بر اساس آلبوم‌های منتشر شده، طبقه بندی شده است.
امکان جستجو بر اساس ابیات خوانده شده، ابیات خوانده نشده، آلبوم، آواز و تصنیف، نام شاعر و... در این نرم‌افزار وجود دارد که می‌تواند در هر لحظه برای نتیجه واژه‌ی مورد نظر شما، استفاده شود.
ارسال تک تک مصرع ها، بصورت پیامک، با انتخاب آسان در هر شعر، از دیگر امکانات این نرم‌افزار می‌باشد که می‌توان برای ارسال ابیات ناب به دیگران از طریق پیامک، مورد استفاده قرار گیرد.
این مجموعه نرم‌افزارها در حال تولید برای انواع تلفن‌های همراه است، اما همینک فقط نسخه‌ی اندروید آن در دسترس بوده که قابل نصب بر روی تلفن‌های همراه و تبلت‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید می‌باشد.
امید که این مجموعه نرم‌افزارها، برای ترویج فرهنگ شعر و ادب و موسیقی پارسی، سودمند باشند.